KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12086496
nr 1208 6496
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, Signerad. Dalkarlshyttan. Motivet: 26x40
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 1 oktober 2018
kl 19:54:52
25/9 07:25:08
200 kr
1/10 19:04:33
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind